Majówka w Józefowie. Zobacz co przygotowało miasto!

Majówka w Józefowie. Zobacz co przygotowało miasto!

Pierwszy weekend maja to zawsze najlepszy czas na odpoczynek i grilowanie w przyjacielskim gronie. Jednak nim zasiądziemy do pieczonej karkówki czy kiełbasek, warto uczcić święta, jakie przypadają w te dni. Święto Pracy, Święto Flagi i Święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja, to doniosłe wydarzenia!

Józefów od lat hucznie świętuje obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To ona właśnie zmieniła przed wieloma laty ustrój państwa na monarchię konstytucyjną i ograniczyła rozpasaną do granic demokrację szlachecką. Zapewnienie gwarancji prawa powszechnej wolności jest tematem który wraca mimo upływu wielu lat.

W Józefowie obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja będą miały podniosły charakter. Przed godziną 13:00 nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem Powstania Warszawskiego przy Kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej, na ul. Piotra Skargi 24. Następnie odbędzie się uroczysta msza święta z udziałem pocztów sztandarowych ze wszystkich organizacji z miasta. Będą więc min. Harcerze, przedstawiciele OSP z Józefowa i wiele innych.