Parking przy dworcu PKP w Piasecznie – problem nierozwiązany mimo wielu zgłoszeń

Parking przy dworcu PKP w Piasecznie – problem nierozwiązany mimo wielu zgłoszeń

Przy dworcu kolejowym w Piasecznie, znajduje się parking z pięcioma miejscami wyznaczonymi do krótkotrwałego postoju, nieprzekraczającego 15 minut – relacjonuje pan Andrzej, jeden z naszych czytelników. Niemniej jednak, pomimo wyraźnego oznakowania, wielu kierowców ignoruje zasady i pozostawia swoje pojazdy na parkingu przez cały dzień. Pan Andrzej już kilkukrotnie zgłaszał tę sytuację strażnikom miejskim, lecz niestety bez skutku.

Nasz czytelnik zauważa również, że strażnicy miejscy regularnie patrolują okolicę dworca oraz obszar w pobliżu paczkomatów i często wręczają mandaty za nielegalne parkowanie. To obserwacje, które najwyraźniej potwierdzają monitoringu miejski. Z tego powodu pan Andrzej jest zdumiony, że straż miejska nie interweniuje, kiedy kierowcy łamią zasady dotyczące maksymalnego czasu postoju na parkingach naprzeciwko dworca.

Miejsca na krótkotrwałe parkowanie położone są naprzeciwko ulicy Dworcowej, blisko przejścia dla pieszych. W opinii pana Andrzeja są one stale zajęte przez samochody, które pozostają tam przez cały dzień. Według obecnych przepisów, takie pojazdy powinny być odholowane na parking. Pan Andrzej zaznacza, że w ciągu ostatnich dwóch lat zgłaszał tę sytuację straży miejskiej aż sześć razy. Wszystko to jednak bez rezultatu. Na skutek braku miejsc parkingowych, osoby odbierające paczki często zostawiają swoje auta na miejscach, gdzie jest to zabronione, a co za tym idzie – otrzymują mandaty.