Zapalają się świąteczne światła w uzdrowiskowej gminie Konstancin-Jeziorna

Zapalają się świąteczne światła w uzdrowiskowej gminie Konstancin-Jeziorna

Uzdrowisko Konstancin-Jeziorna wita święta rozbłyskując tysiącami światełek. Montaż świątecznej iluminacji, który rozpoczął się w czwartek 7 grudnia, przynosi do miasta wyjątkowy, świąteczny nastrój. W Parku Zdrojowym i na budynku Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna już teraz można podziwiać pierwsze efekty ich pracy.

Prace nad instalacją dekoracji świątecznej rozpoczęły się tegorocznego 7 grudnia, a efektem jest powiew świeżości i blasku, który emanuje z Parku Zdrojowego. Urokliwe świecenie zdobi również budynek Urzędu Miasta i Gminy w Konstancinie-Jeziornie. Wzrok przechodniów przykuwają ledowe kurtyny oraz okolicznościowa grafika z życzeniami prezentowana na froncie budynku.

W nadchodzących dniach mieszkańcy i goście będą mogli podziwiać kolejne świetlne dekoracje, które zostaną zawieszone na latarniach wzdłuż popularnych ulic miasta, takich jak ulica Warszawska, Wilanowska, Piaseczyńska czy Bielawska. Znajdą się one również na rondach nazwanych imionami partnerskich miast Konstancina-Jeziorny – Saint-Germain-en-Laye i Denzlingen, a także Armii Krajowej i Jana Pawła II.

W sumie Konstancin-Jeziorna ozdobiony zostanie niemalże 400 różnorodnymi świetlnymi elementami. Część z nich stanowi własność gminy, natomiast pozostałe zostały wypożyczone. Całość dekoracji będzie można podziwiać do 17 stycznia nadchodzącego roku.

W tym roku partnerem oraz sponsorem świątecznej iluminacji w Konstancinie-Jeziornie są Polskie Sieci Elektroenergetyczne – operator elektroenergetycznego systemu przesyłowego na terenie naszego kraju.