Bożonarodzeniowy konkurs: Ogłoszenie werdyktu i uroczyste podsumowanie podczas jarmarku

Bożonarodzeniowy konkurs: Ogłoszenie werdyktu i uroczyste podsumowanie podczas jarmarku

Organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie konkurs na Tradycyjne Kartki Bożonarodzeniowe zgromadził w tym roku 135 propozycji. Decyzje jury zostały niedawno podane do publicznej wiadomości, natomiast oficjalne zakończenie konkursu, obejmujące ceremonię podsumowania, odbędzie się w najbliższą niedzielę, podczas przedświątecznego jarmarku.

17 grudnia 2023 roku, w niedzielę poprzedzającą święta, odbyło się wręczenie nagród laureatom tegorocznego konkursu na tradycyjne kartki bożonarodzeniowe. Wydarzenie zorganizowane przez Miejski Ośrodek Kultury miało miejsce na Rynku Miejskim w Józefowie, jako część Świątecznego Kiermaszu.

Konkurs cieszył się dużą popularnością i podzielony był na cztery grupy wiekowe. Liczba uczestników przekroczyła najśmielsze oczekiwania organizatorów, a komisja sędziowska miała nie lada wyzwanie, by wybrać zwycięzców spośród nadesłanych kartek.

W kategorii przedszkolnej, szczególne wyróżnienie jury przyznało Gabrielowi Kulikowi z grupy „Wiewióreczki” z Przedszkola im. Krasnala Hałabały w Józefowie oraz Jakubowi Greszcie z Oddziału Przedszkolnego w Majdanie Nepryskim. Dodatkowo, specjalne wyróżnienia otrzymała grupa „Muchomorki”, a także Kamil Borowiec, Mikołaj Knap, Zofia Otokała, Klara Strzęciwilk i Michalina Wójcik.