Otwoccy śledczy na tropie seryjnego włamywacza grasującego w powiecie otwockim

Otwoccy śledczy na tropie seryjnego włamywacza grasującego w powiecie otwockim

Na terenie powiatu otwockiego dochodziło do licznych włamań, które nie ominęły zarówno mieszkań prywatnych, jak i sklepów czy restauracji. Sprawcą okazał się być seryjny przestępca, którego udało się zatrzymać dzięki wytrwałej pracy detektywów z Otwocka.

Podczas ostatnich kilku tygodni, na terenie powiatu otwockiego dochodziło do serii włamań. Sprawą zajmowali się lokalni śledczy, którzy próbowali ustalić tożsamość osoby dokonującej tych przestępstw. Wszędzie tam, gdzie pojawił się złodziej szukał on głównie gotówki, kosztowności, urządzeń elektronicznych i innych wartościowych przedmiotów, które później odsprzedawał.

Zdaniem sierżanta sztabowego Patryka Domareckiego, oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, na pierwszy rzut oka te włamania nie wydawały się ze sobą powiązane. Przestępstwa miały miejsce w różnych częściach powiatu – Otwocku, Józefowie i Wiązownie. Wybór miejsc do włamań był różnorodny – od lokali gastronomicznych, poprzez punkty usługowe aż po sklepy z odzieżą. Złodziej dokonał nawet włamania do piwnicy jednego z mieszkań w Otwocku, skąd ukradł różne narzędzia elektryczne.

Podstawą pracy otwockich policjantów była dokładna analiza każdego zdarzenia. Dzięki niej udało im się ustalić, jakie okoliczności towarzyszyły danemu przestępstwu i kto za nie odpowiada. Na miejscu każdego z włamań śledczy razem z technikiem kryminalistyki zabezpieczali wszystkie dowody – ślady i przedmioty, które mogły pomóc w prowadzonym śledztwie. Analizowali drogi dojścia i odejścia sprawcy, szukali świadków oraz monitoringu, który mógł nagrać przestępcę.

Skrupulatna praca przyniosła ostatecznie rezultaty. Dzięki zebranym dowodom policjanci ustalili, że wszystkie włamania mają tego samego autora. Pomimo braku stałego miejsca pobytu, udało się namierzyć sprawcę – 37-letniego mężczyznę, który wynajmował mieszkanie w Wiązownie. To właśnie tam został zatrzymany przez policję.