Rusza kolejna przebudowa w Józefowie

Rusza kolejna przebudowa w Józefowie

Malownicza miejscowość, która kusi turystów z całej Polski dba także o swoich mieszkańców. Dlatego też już 30 sierpnia ruszy kolejna inwestycja, która ma poprawić jakość przemieszczania się józefowian po mieście. To przebudowa odcinka trasy, która obejmuje ulicę Sienkiewicza. Jakie utrudnienia czekają na drogowców w najbliższych dniach? O tym informujemy poniżej.

Start 30go sierpnia

Już jutro rusza przebudowa pasa drogowego na ulicy Sienkiewicza w Józefowie. Będzie dotyczyć odcinka położonego od ulicy Ogrodowej aż do ulicy Kopernika. Zakres prac planowany na najbliższe dni obejmuje przede wszystkim budowę nawierzchni jezdni z asfaltu betonowego, co zdecydowanie wpłynie na wygodę poruszania się pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo planowane jest wykonanie indywidualnych zjazdów do obecnych na tym odcinku posesji. Co więcej prace skoncentrują się również na budowie nawierzchni dojścia do każdej z furtek oraz obecność aż sześciu progów zwalniających. To kluczowe rozwiązanie ma ograniczyć poruszanie się pojazdów z niedozwoloną prędkością, co nie zdarza się tutaj rzadko. Ponadto w skład projektu wchodzi także wycinka drzew i nasadzeń, które będą kolidować z inwestycją.

Nie wiadomo dokładnie jakie ograniczenia powstaną w tym miejscu. Należy się jednak spodziewać sporych utrudnień, dlatego wszystkim mieszkańcom poleca się stosowanie możliwych objazdów. Taka inwestycja jest jedną z wielu, które w ostatnim czasie przeprowadzone są w miejscowości. Ma na celu usprawnienie ruchu, a także zwiększenie wygody mieszkańców. W najbliższym czasie pojawią się komunikaty związane z ewentualnymi utrudnieniami na ul. Sienkiewicza. Nie znany jest na obecną chwilę także termin zakończenia prac.