Sport, rekreacja, kultura – co powstało w ostatnim czasie w Józefowie?

Sport, rekreacja, kultura – co powstało w ostatnim czasie w Józefowie?

Duża część tegorocznego budżetu została przeznaczona na inwestycje związane z oświatą, kulturą i sportem. Mieszkańcy Józefowa mogą być więc dumni, że regularnie trwają działania, których podstawowym celem jest przede wszystkim poprawa ich życia. Poza licznymi atrakcjami turystycznymi i wspaniałymi krajobrazami toczy się tu przecież zwyczajne życie. Dlatego władze dokładają wszelkich starań aby miejscowość stale się rozwijała. To istotne bowiem dobre samopoczucie obywateli miasta jest kluczowe.

Co udało się zrealizować od początku tego roku?

Najbardziej kosztowną a zarazem najdłużej wyczekiwaną inwestycją jest przebudowa i renowacja Świdermajera przy ulicy Wyszyńskiego 2, który stanowić ma nową siedzibę DNIS. Koszt całego projektu to blisko 8,1 miliona złotych, z czego miasto uzyskało dofinansowanie z UE w wysokości 3,4 miliona złotych. Obecnie roboty są już prowadzone, a przewidziany ich koniec datowany jest na 31 października 2020 roku. Ponadto rozpisano już przetarg na projekt i adaptację oraz rozbudowę budynku Kolejki Wąskotorowej przy Ulicy Wawerskiej. Docelowo ma to się stać miejscem użyteczności publicznej pod nazwą „Stacja Integracja”. Na ten moment koszt realizacji inwestycji to 50 tysięcy złotych.

Pozostałe zadania, których prace już trwają

To projekt biblioteki oraz przedszkola przy ulicy Asnyka o nazwie „Willa Kultura”. Po rozpisaniu przetargu oraz wyłonienia zwycięzcy obecnie trwają prace, których szacunkowy koszt ma wynieść 1,4 miliona złotych. Na obecną chwilę zakończyła się już budowa boisk przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Józefowie. Ponadto nastąpiło wyposażenie wyposażenie placu zabaw przy przedszkolu numer 3. Takich inwestycji jest o wiele więcej. W najbliższym czasie będzie wiadomo kto wygrał przetarg na przebudowę placu zabaw w przedszkolu numer 2. Jak widać gmina prężnie działa, starając się zapełniać luki i tworzyć dogodne rozwiązania wpływające na życie mieszkańców. Ponadto angażuje się w inwestycje zwiększające atrakcyjność miejscowości i jej terenu.