Dobra wiadomość dla mieszkańców Józefowa

Dobra wiadomość dla mieszkańców Józefowa

Jednym z problemów, który w dość przykry sposób pojawiał się na terenie gminy były regularne naprawy sieci kanalizacyjnej. Mieszkańcy uskarżali się na częste, tymczasowe odłączenia wody związane z naprawami. I choć finalnie nie był to problem, który powtarzał się często, władze Józefowa postanowiły zmienić sytuację. Dlatego podczas sesji Rady Miejskiej, odbywającej się 2 września ustalono, że znajdą się fundusze przeznaczone na budowę zasuw liniowych na wodociągu w gminie. Co to oznacza w praktyce?

Więcej możliwości przy naprawach wodociągów

Propozycja, która padła na Radzie Miasta nie wzięła się znikąd. Sami radni, podobnie jak mieszkańcy doskonale wiedzą, że dość stare wodociągi w mieście wymagają regularnych, nawet co kilka tygodni, napraw. O ile przyłącza na terenach wiejskich są już nowoczesne, o tyle te zlokalizowane w samym Józefowie posiadają kilkadziesiąt lat. Regularne naprawy wiążą się z częstym pozbawieniem mieszkańców wody na kilka, a czasem nawet kilkanaście godzin. To duże utrudnienie zwłaszcza, że przez starą infrastrukturę odcinane jest całe miasto. Dlatego też władze postanowiły przeznaczyć kwotę 35 tys. złotych na zakup i wymianę zasuw liniowych. Te obecne zupełnie nie spełniają swoich funkcji. Kwota pozyskana przez radny umożliwi wprowadzenie nowoczesnych, bezawaryjnych rozwiązań. Dlaczego te zasuwy są tak istotne?

Ich obecność pozwoli na przeprowadzanie napraw wodociągów bez konieczności zamykania wody w całym mieście. Zasuwy umożliwią bowiem wstrzymanie dopływu wody na poszczególnych odcinkach. Dzięki temu mieszkańcy w drugiej części miejscowości nie będą musieli narzekać na brak wody podczas napraw znajdujących się po przeciwnej stronie miasta. Jak podkreślają władze wykonanie inwestycji ma odbyć się do końca tego roku. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców, którzy już niebawem będą mogli odetchnąć.