Ponad dwadzieścia projektów w Budżecie Obywatelskim Józefowa

Ponad dwadzieścia projektów w Budżecie Obywatelskim Józefowa

Weź udział w głosowaniu

Już 28 października 2022 r. rusza głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Józefowa. W tym roku wybór jest naprawdę duży i każdy mieszkaniec miasta, który zdecyduje się na udział w głosowaniu, na pewno będzie miał możliwość wesprzeć ten, który najbardziej koresponduje z jego zainteresowaniami.

Łącznie do BO zgłoszono 24 projekty, z czego 22 przeszły pozytywnie weryfikację.

Formuła głosowania jest prosta – każdy głosujący może wskazać różną liczbę projektów. Ich wartość nie może przekroczyć sumy 690 tysięcy złotych, czyli całej puli środków, jaką wyasygnowano na potrzeby realizacji projektów z Budżetu Obywatelskiego.

Głos może być uznany za nieważny, jeśli odda go osoba nieuprawniona, nie wypełni wszystkich pól obowiązkowych, zagłosuje więcej niż jeden raz, nie wskaże żadnego projektu albo gdy łączna wartość wskazanych projektów przekroczy wysokość ww. puli środków przeznaczonych na BO.

Sport, kultura, społeczeństwo, nauka

Zgłoszone przez mieszkańców projekty, które mogą zostać zrealizowane w Józefowie w przyszłym roku, wskazują na jedno – józefowianom nie brakuje pomysłów, kreatywności i zaangażowania w sprawy lokalne.

Pomysły przedstawione w ramach Budżetu Obywatelskiego świadczą również o dużej świadomości związanej z problematyką zdrowotną. Wiele projektów zakłada rozwój infrastruktury, dzięki której można będzie zadbać o kondycję fizyczną w różnym wieku.

Zwraca się także uwagę na to, żeby zwiększyć potencjał miasta poprzez rozwój różnych form aktywności dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych – wykazujących zainteresowania naukowe i artystyczne.

Taki jest np. projekt „Józefowscy Geniusze”, z kolei „Darmowa Zumba® Fitness w Józefowie” umożliwi bezpłatny udział w zajęciach popularnego tańca. W tej kategorii można również zagłosować m.in. na „Rodzinne Pikniki Sportowe” oraz „Nie jestem sam! – Rodzinny Klub Spotkań”.

Józefowianie nie zapominają również o dobrostanie pupili – z pewnością wiele głosów otrzyma „Plac ćwiczeń dla psów”. A to tylko niektóre z zaskakujących pomysłów, które mogą się stać rzeczywistością już za kilka miesięcy.

Czy mieszkańcy Józefowa będą zainteresowani udziałem w głosowaniu? Jak pokazuje przykład Bielska – nie zawsze budżety obywatelskie cieszą się dużym zainteresowaniem. A warto – to niemal jedyna możliwość bezpośredniego wpływu mieszkańców na to, na co wydawane są pieniądze w ich mieście.