Pijany kierowca w Józefowie próbował podawać się za swojego syna!

Pijany kierowca w Józefowie próbował podawać się za swojego syna!

Do nietypowego zdarzenia doszło w Józefowie na początku stycznia 2023 roku. Patrol policji zatrzymał do rutynowej kontroli podejrzanie zachowujący się samochód. Okazało się, że kierowca jest pijany. I to jeszcze nie koniec tej historii!

59-letni mieszkaniec Józefowa będąc pod wpływem alkoholu, wsiadł za kierownicę samochodu osobowego. Nie ujechał długo, aż zatrzymał go patrol policji. Oczywiście w ramach rutynowej kontroli. Jednak szybko okazało się, że kierowca jest pod wpływem alkoholu.

Przy podawaniu danych, wyszły pewne nieścisłości, które dzięki ogólnopolskiemu systemowi i bazie danych dostępnej z każdego radiowozu. Okazało się, że zatrzymany kierowca podaje tak naprawdę dane swojego syna. Dodatkowo, wyszło na jaw, że kierowca ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów właśnie ze względu na jazdę po pijanemu.

Policjanci nie pozwolili kierowcy dokończyć podróży, tylko zarekwirowali samochód a samego mężczyznę odwieziono na komisariat. W więzieniu tymczasowym poczeka na rozprawę i wyrok skazujący.