Józefów inwestuje w efektywność energetyczną budynków samorządowych. Korzysta z dofinansowania!

Józefów inwestuje w efektywność energetyczną budynków samorządowych. Korzysta z dofinansowania!

Gmina Józefów jako jedna z wielu w regionie, postanowiła postawić na energię odnawialną. W tym celu większość budynków pełniących funkcje publiczne, będzie przebudowana. Koszty obciążą gminę tylko w dziesięciu procentach.

Ogólny zamysł Józefowskiego magistratu jest taki, aby maksymalnie zmniejszyć wydatki na ogrzewanie i prąd. Aby to zrobić, należy zamontować wydajne instalacje fotowoltaiczne oraz pompy ciepła. Prace te wykonane będą zarówno w szkołach podstawowych jak i przedszkolach oraz schronisku młodzieżowym.

Przetarg na wykonanie robót wygrało 5 niezależnych firm, między które zostały rozdysponowane określone zadania. Prócz przebudowy instalacji elektrycznej oraz zamontowania paneli fotowoltaicznych, przebudowane zostanie również schronisko młodzieżowe. Zyska nowy standard z pokojami i osobnymi łazienkami. Nowy wygląd uzyska również plac przy schronisku, który będzie zmodernizowany pod kątem spędzania tam wolnego czasu. Prace rozpoczną się na początku marca 2023 roku i potrwają 14 miesięcy.