Przebudowa ul. Nadwiślańskiej – zapowiedź Marszałka Województwa Mazowieckiego

Przebudowa ul. Nadwiślańskiej – zapowiedź Marszałka Województwa Mazowieckiego

W Józefowie doszło do oficjalnej zapowiedzi remontu jednego z fragmentów drogi wojewódzkiej nr 801, czyli ulicy Nadwiślańskiej. Informację tę przekazał Urząd Marszałkowski, dodając jednocześnie, że podpisana została już umowa na przygotowanie niezbędnej dokumentacji projektowej. W ramach planowanej modernizacji ulicy powstanie nowa jezdnia, będą zaaranżowane ścieżki dla pieszych i rowerzystów oraz stworzone zostaną specjalne zatoki dla autobusów.

Adam Struzik, który pełni funkcję marszałka, podczas swojego oświadczenia prasowego zaznaczył, że na sporządzenie niezbędnej dokumentacji projektowej przekazano kwotę przekraczającą 1,3 miliona złotych. Dokumentacją tą zajmie się Grzegorz Obłękowski, który jest dyrektorem Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich i to on podpisał umowę dotyczącą jej przygotowania.

Jak wynika z informacji zawartych w komunikacie prasowym, przebudowa będzie dotyczyć odcinka drogi wojewódzkiej nr 801 na terenie Józefowa (konkretnie chodzi o odcinek ulicy Nadwiślańskiej od skrzyżowania z ulicą Kardynała Wyszyńskiego do skrzyżowania z ulicą Górczewską), który znajduje się w powiecie otwockim. Planowany zakres prac obejmować będzie niemal dwa kilometry tego odcinka. Z komunikatu dowiadujemy się też, że inwestycja przewiduje realizację szeregu działań, m.in. budowę nowej jezdni, ścieżek dla pieszych i rowerzystów, chodników czy zatok autobusowych. Nie zabraknie także systemu odwodnienia.