Wysoka zawartość alkoholu u kierowcy ciężarówki – interwencja policji

Wysoka zawartość alkoholu u kierowcy ciężarówki – interwencja policji

Na drodze S17, na terenie Garwolina, doszło do zatrzymania kierującego pojazdem ciężarowym. Jak wynika z informacji przekazanych przez rzeczniczkę garwolińskiej policji, podkomisarz Małgorzatę Pychner, mężczyzna miał w swoim organizmie ponad dwa promile alkoholu. W stanie tak silnego upojenia alkoholowego, planował on dostarczyć ładunek do Białorusi.

Zgłoszenie o nietypowym zachowaniu kierującego na szosie S17 wpłynęło do dyżurnego garwolińskiej komendy w ostatni piątek, tuż przed godziną 19. Zgłaszający opisał sytuację, jakoby ciężarówka jadąca w stronę Warszawy nie utrzymywała własnego pasa ruchu na terenie Józefowa.

Podkomisarz Pychner przekazała, że funkcjonariusze ruchu drogowego interweniowali i zatrzymali podejrzany pojazd. Za kierownicą siedział 41-letni obywatel Turcji. Policjanci od razu poczuli intensywną woń alkoholu od niego dochodzącą. Po przeprowadzeniu kontroli za pomocą alkomatu, stwierdzono, że kierujący miał we krwi ponad dwa promile alkoholu. Zaskoczony zatrzymaniem, wyjaśniał funkcjonariuszom, że jest w drodze do Białorusi, aby dostarczyć tam ładunek.

41-letni kierowca został przewieziony do policyjnego aresztu. Policjanci zdecydowali o tymczasowym odebraniu praw jazdy mężczyźnie. Pojazd został odholowany na parking – koszty operacji pokryje właściciel ciężarówki. Jak przypomniała rzeczniczka policji w Garwolinie, za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi surowa kara – nawet do trzech lat pozbawienia wolności.