"Spotkania z Poezją Papieską i Piosenką Religijną" to już tradycja w Józefowie

"Spotkania z Poezją Papieską i Piosenką Religijną" to już tradycja w Józefowie

W tym roku, podczas Spotkań z Poezją Papieską i Piosenką Religijną, panel sędziowski będzie miało okazję ocenić ponad 30 prezentacji. Wydarzenie to jest corocznym wyrazem hołdu dla kardynała Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II, organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w małej miejscowości Józefów.

20 października, rozpoczynając o 10:00, publiczność będzie miała możliwość obserwowania konkursu recytatorskiego. Po nim natomiast wystąpią soliści oraz zespoły wokalne. Wszystkie te działania mają na celu uczczenie rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Beata Zaśko, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie, zdradziła nieco więcej szczegółów na temat tegorocznego wydarzenia. Zauważyła, że liczba recytatorów jest mniejsza niż w latach ubiegłych, ale z drugiej strony, zgłoszeń w kategorii wokalnej jest więcej. Co więcej, oprócz lokalnych talentów do udziału w imprezie zgłosili się także wykonawcy z takich miejscowości jak Biłgoraj, Łukowa, Tomaszów Lubelski czy Zamość.

Według regulaminu konkursu, każdy recytator będzie miał za zadanie zaprezentować jedno z dzieł Karola Wojtyły. Wszystkie prezentacje będą oceniane w ramach jednej kategorii.