Inwestycja w mobilną scenę – narzędzie do ożywienia kultury plenerowej w Gminie Józefów

Inwestycja w mobilną scenę – narzędzie do ożywienia kultury plenerowej w Gminie Józefów

Gmina Józefów niedługo będzie mogła poszczycić się posiadaniem mobilnej sceny przeznaczonej do organizacji różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych na świeżym powietrzu. W ciągu pół roku lokalni mieszkańcy będą mieli szansę skorzystać z tej nowatorskiej inwestycji, którą dostarczy wyselekcjonowana firma wykonawcza. Na realizację projektu przewidziane są zarówno środki lokalne, jak i fundusze unijne – umowę dotyczącą tego przedsięwzięcia już sfinalizowano.

Ostatecznie jedynie jeden podmiot zgłosił się do przetargu na wykonanie planowanego zadania, proponując kwotę nieznacznie niższą od pierwotnie założonej. Całkowity koszt mobilnej sceny wyniesie nieco ponad 230 tys. zł. Spora część tej sumy zostanie sfinansowana z funduszy europejskiego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Planowana scena ma być konstrukcją o wymiarach 8x6x5 m i powierzchni blisko 50 m2, która będzie dodatkowo wyposażona w schody i zadaszenie. Dzięki możliwości przewożenia tej konstrukcji na przyczepie, scena będzie mogła być ustawiana w różnych lokalizacjach, co z pewnością ułatwi organizację imprez plenerowych oraz wydarzeń o charakterze kulturalnym.

Nowa scena ma przynieść gminie Józefów wiele korzyści. Jedną z nich jest fakt, że jednostki samorządu terytorialnego, takie jak lokalny ośrodek kultury, nie będą musiały dłużej wynajmować sceny na różnego rodzaju imprezy. Zamiast tego będą mogły swobodnie korzystać ze swojej własnej konstrukcji, niezależnie od terminarza innych osób czy instytucji wynajmujących podobne obiekty.