Młodzi entuzjaści teatru z Józefowa będą mogli uczestniczyć w warsztatach z reżyserem Jarosławem Figurą

Młodzi entuzjaści teatru z Józefowa będą mogli uczestniczyć w warsztatach z reżyserem Jarosławem Figurą

Zapraszamy młodych mieszkańców Józefowa oraz pobliskich miejscowości do wykazania się kreatywnością i zaangażowaniem podczas warsztatów teatralnych, które zostaną zorganizowane w najbliższym czasie. To doskonała możliwość do pokazania, że nawet w krótkim czasie można stworzyć nieszablonowe, pełne ambicji i na wysokim poziomie artystycznym przedstawienie.

Podczas ferii zimowych, do Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie zawita znany aktor i reżyser, ale także pedagog teatralny – Jarosław Figura. To on poprowadzi warsztaty, które zakończą się premierą spektaklu przygotowanego przez uczestników.

Figura to osoba dobrze znana młodym, teatralnym adeptom z Józefowa. Kilka razy już prowadził dla nich warsztaty w miejscowym ośrodku kultury. W lutym 2019 roku, po jednym z takich cykli warsztatów, miała miejsce premiera spektaklu „Odcienie twarzy”.

W tym roku Jarosław Figura ma zamiar zaprezentować adaptację jednej z międzynarodowych książkowych perełek. Dokładny tytuł literackiego hitu, który zostanie przeniesiony na deski teatru, wybrany zostanie podczas pierwszego spotkania. Spotkanie to odbędzie się w poniedziałek 29 stycznia. W ciągu pierwszego tygodnia ferii zimowych, młodzi miłośnicy teatru będą codziennie od godziny 10:00 do 15:00 udoskonalać swoje umiejętności aktorskie pod okiem doświadczonego reżysera.

W warsztatach mogą wziąć udział dzieci i młodzież, które ukończyły co najmniej 9 lat. Spektakl, który przygotują podczas warsztatów, będzie miał premierę w sali kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie. Termin premiery będzie zależał od postępów uczestników warsztatów i na chwilę obecną nie jest jeszcze ustalony.