Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski na spotkaniu z mieszkańcami najmniejszej dzielnicy miasta

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski na spotkaniu z mieszkańcami najmniejszej dzielnicy miasta

Podróżujący często na zagraniczne delegacje Rafał Trzaskowski, Prezydent Warszawy, zdecydowanie bardziej zaangażował się w bezpośrednie kontakty z mieszkańcami swojego miasta, szczególnie, gdy zbliżały się wybory. Jego plan na wtorek 6 lutego zakłada spotkanie z mieszkańcami najmniejszej dzielnicy stolicy – Żoliborza.

Żoliborz jest dzielnicą znakomicie skomunikowaną z centrum miasta – zarówno metro, jak i tramwaje czy autobusy umożliwiają szybki dojazd w ciągu kilku minut. Oprócz tak znanych miejsc jak plac Wilsona, park Żeromskiego czy Cytadela Warszawska, dzielnicę charakteryzuje bogactwo zieleni. W Żoliborzu znajduje się aż siedem parków, a powierzchnia zieleni przypadająca na jednego mieszkańca wynosi około 50 metrów kwadratowych.

Wśród rzeczy wymagających natychmiastowego zaangażowania jest przyszłość osiedla Zatrasie. Problem stanowi blokowanie istotnych dla mieszkańców inwestycji przez konserwatora zabytków. Inne sprawy do omówienia to: opóźnienia w przygotowaniach do budowy Środowiskowego Domu Samopomocy przy ulicy Izabelli, zaniedbany bar Żagielek przy Wisłostradzie, potrzeba rozbudowy parkingu wielopoziomowego P+R Metro Marymont oraz plany budowy drugiej dzielnicowej pływalni przy ulicy Zajączka.

W czasie spotkania, które odbędzie się o godzinie 18:00 w Szkole Podstawowej nr 396 na ulicy Anny German 5a, prezydent Trzaskowski nie tylko opowie o planowanych inwestycjach, ale również poruszy wyzwania stojące przed dzielnicą. Na miejscu zapewniony będzie tłumacz języka migowego.