Japońskie samochody na celowniku złodziei

Japońskie samochody na celowniku złodziei

Przez ostatni czas, nasza społeczność gminna boryka się z problemem coraz częstszych kradzieży pojazdów. Wydaje się, że złodzieje preferują w szczególności marki samochodowe pochodzące z Japonii.

W nocy poprzedzającą 24 lutego doszło do incydentu, który miał miejsce przed budynkiem mieszkalnym znajdującym się przy ulicy Osiedlowej w miejscowości Józefosław. Ofiarą przestępstwa padła niebieska mazda CX-5 wyprodukowana w roku 2018. Szacuje się, że wartość skradzionego pojazdu wynosi około 85 tysięcy złotych.

Zaistniało również kolejne zdarzenie tego typu pod koniec lutego – dokładnie w nocy następującej po 26. Policja odnotowała zgłoszenie o kradzieży nowoczesnej toyoty RAV4 z rocznika 2021. Samochód ten, wart około 160 tysięcy złotych, został skradziony z terenu ogrodzonej posesji. Dostęp do terenu był ograniczony przez zamkniętą bramę, co nie stanowiło jednak dla złodziei żadnej przeszkody. Miejsce zdarzenia to okolice ulicy Jasnej w Zalesiu Górnym.

Służby policyjne apelują do wszystkich osób, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje na temat wspomnianych incydentów, o nawiązanie kontaktu. Wszystkie dane mogą przyczynić się do rozwikłania tych spraw i osadzenia sprawców za kratkami.