Ostrzeżenie przed burzami w województwie świętokrzyskim: groźne zjawiska atmosferyczne przewidziane na 29 maja

Ostrzeżenie przed burzami w województwie świętokrzyskim: groźne zjawiska atmosferyczne przewidziane na 29 maja

We wtorek, 29 maja, mieszkańcy województwa świętokrzyskiego mogą spodziewać się trudnych warunków atmosferycznych. Kielce oraz wszystkie powiaty tego regionu zostaną objęte pomarańczowym (drugiego stopnia) ostrzeżeniem przed burzami, wydanym przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Informacje o zagrożeniu zostały rozesłane za pośrednictwem SMS-ów do obywateli zamieszkujących ten obszar.

Zgodnie z komunikatem wydanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dla województwa świętokrzyskiego przewiduje się wystąpienie burz. To drugostopniowe ostrzeżenie nie pozostawia żadnych wątpliwości co do powagi sytuacji oraz potencjalnego ryzyka związanego z nadchodzącymi zjawiskami atmosferycznymi.

Przewidywane zjawiska atmosferyczne obejmują intensywne burze, które mogą przynieść ze sobą duże opady deszczu – od 30 do 40 milimetrów. Dodatkowo, niektóre obszary mogą doświadczyć silnych porywów wiatru, osiągających prędkości do 90 kilometrów na godzinę. W ostrzeżeniu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wspomniano również o możliwości wystąpienia gradu.