Awaria gazowa na ulicy Puławskiej w Piasecznie. Straż pożarna monitoruje sytuację

Awaria gazowa na ulicy Puławskiej w Piasecznie. Straż pożarna monitoruje sytuację

W Piasecznie, na ulicy Puławskiej doszło do poważnego zdarzenia. Służby ratownicze, w tym straż pożarna, musiały interweniować z powodu wycieku gazu, co stanowiło zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców tej okolicy.

Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce przy budynku oznaczonym numerem 48. Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie, mł. brygadier Łukasz Darmofalski poinformował nas, że wpływające zgłoszenie o zdarzeniu zostało zarejestrowane o godzinie 8.05. W wyniku przeprowadzanych prac ziemnych doszło do uszkodzenia instalacji gazowej.

Dodatkowo, brygadier Darmofalski poinformował, że zaangażowane są trzy jednostki straży pożarnej, które obecnie kontrolują stężenia gazu w atmosferze. Na szczęście, nikt nie odniósł obrażeń w wyniku tego incydentu i służby czekają na przybycie pogotowia gazowego.

Z relacji Artura Węgrzynowicza, wynika natomiast, że gaz uchodzi pod wysokim ciśnieniem. Informacje od pracowników na miejscu zdarzenia wskazują, że przyłącze gazowe nie było zaznaczone na planach, które mieli do dyspozycji.