Podwarszawska policja udaremniła próbę wyłudzenia 50 tysięcy złotych od seniora

Podwarszawska policja udaremniła próbę wyłudzenia 50 tysięcy złotych od seniora

W Otwocku, mieście położonym nieopodal Warszawy, funkcjonariusze miejscowej policji zatrzymali mężczyznę w wieku 28 lat. Osoba ta uprzednio podawała się za warszawskiego policjanta i próbowała oszukać starszego mężczyznę, chcąc wyłudzić od niego 50 000 złotych. Fałszywy stróż prawa wpadł w ręce prawdziwych funkcjonariuszy w momencie odbierania ukrytej w roślinności przesyłki, zostawionej przez 64-letniego potencjalnego ofiara.

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez otwocką komendę, w minionym tygodniu starszy mężczyzna odebrał telefon od osobnika, który określił się jako funkcjonariusz policji. Mężczyzna wmówił seniorowi, że jego środki są zagrożone i że potrzebuje jego wsparcia w celu aresztowania niebezpiecznej grupy oszustów. 64-latek miał wycofać z banku dużą ilość gotówki i przekazać ją „policjantom”.

Jak podaje sierżant sztabowy Patryk Domarecki z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, starszy mężczyzna okazał się bardziej przezorny. Nie uległ panice, zachował zimną krew i podjął mądrą decyzję. W drodze do banku postanowił sprawdzić wiarygodność informacji, które otrzymał od tzw. fałszywego policjanta, odwiedzając Komendę Powiatową w Otwocku.

Na miejscu dyżurny wraz z zastępcą natychmiast zauważyli stan rozstrojenia seniora. Zdołali go uspokoić, wyjaśniając, że policja nie prosi nigdy o przekazanie gotówki. Sierżant sztabowy Domarecki relacjonuje, że prawdziwi funkcjonariusze postanowili skorzystać z zaistniałej sytuacji i przechwycić oszustów w trakcie odbierania zaaranżowanej dostawy pieniędzy. Sprawa wymagała zaangażowania detektywów i była wielkim wyzwaniem, gdyż najważniejsze było zapewnienie bezpieczeństwa 64-letniemu mężczyźnie, a jednocześnie zachowanie pełnej konspiracji.