Spektakl plenerowy Wir. Z Pamięci

Spektakl plenerowy Wir. Z Pamięci

Dla Roztocza Środkowego postać Konrada „Wira” Bartoszewskiego jest bardzo ważna. Z tego właśnie powodu nie tak dawno odbyła się premiera plenerowa ciekawego przedstawienia o tytule „Wir Z Pamięci”. 15 sierpnia na placu zabaw w Józefowie przy ul. Źródlanej widowisko zgromadziło sporą publiczność. Sam pomysł należał do Fundacji Banina z Warszawy.

Doskonała zabawa dla mieszkańców Józefowa

Choć sam spektakl porusza ważną i poważną tematykę, można śmiało powiedzieć, że był doskonałą rozrywką dla wszystkich. W Widowisku występowali bowiem nie tylko aktorzy, ale również publiczność. To wyjątkowy scenariusz, oparty na ewolucji wspomnień. W sprytny i bardzo wciągający sposób pokazuje, jak  zapisane w głowie wspomnienia zmieniają się wraz z upływem czasu. Pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem. Pokazał, jak mieszkańcy Józefowa pamiętają pewne wydarzenia, których przecież nie byli bezpośrednimi świadkami.

Przedstawienie jakich mało

Widowisko, które odbyło się w niedzielę to kolejna odsłona kulturalnych wydarzeń, które mają miejsce w Józefowie. Gmina stawia bardzo na swój rozwój, poprzez zapewnianie mieszkańcom licznych i mocno zróżnicowanych rozwiązań. Każdy, bez względu na swoje zainteresowania może znaleźć coś dla siebie. Przedstawienie „Wir. Z Pamięci” należało do propozycji poświęconych II wojnie światowej i postaci bardzo istotnej z punktu widzenia miasta. To zlepki wspomnień, chwil, sytuacji, zapachów, smaków i emocji, które towarzyszyły tamtym strasznym wydarzeniom.