Wakacyjne zajęcia edukacyjne w Józefowie

Wakacyjne zajęcia edukacyjne w Józefowie

Nadleśnictwo Józefów, Lasy Państwo organizuje cykl zajęć dedykowanych dzieciom i młodzieży. Bezpłatne propozycje mają na celu przybliżenie odbiorcom świata roślin i zwierząt, a także edukację w zakresie ochrony środowiska. Pomysł skierowany jest do wszystkich zainteresowanych. Warsztaty mają odbyć się już niebawem w Miejskim Ośrodku Kultury. Dlaczego warto wziąć w nich udział?

Edukacja przez zabawę

Pomysł nadleśnictwa jest doskonałą formą edukacji, która odbywa się w przyjazny każdemu dziecku sposób. Zajęcia zatytułowane „Warsztatowy Zagajnik” pozwolą Państwu na chwilę oddechu, podczas którego pociechy będą mogły miło spędzić czas. Propozycję poprowadzi pani Eliza Gmyz. Zajęcia będą zahaczać o tematykę dbałości o lasy, ich hodowli oraz ochrony całego środowiska. Nie tylko w kwestii najbliższego otoczenia ale również dalszej perspektywy. Trudno już teraz przewidzieć jaką formę przybiorą, ale można mieć pewność, że będzie to ciekawa przygoda dla dzieci w różnym wieku.

Piękne lasy naszym dziedzictwem

Nadleśnictwo Jozefów posiada wiele wspaniałych gatunków drzew oraz leśnej roślinności. Państwowe lasy stanowią również doskonałe schronienie dla dzikich zwierząt. Na skutek nieustannej ekspansji człowieka wciąż zagarniane są kolejne obszary, które mogłyby cieszyć okolicznych mieszkańców. Stąd właśnie pomysł edukacyjnych zajęć. Być może takie warsztaty pozwolą na lepsze poznanie skutków działalności człowieka oraz zapobieganiu kolejnym szkodzącym zachowaniom przez przyszłe pokolenia. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami w najbliższy wtorek o godzinie 10!