Zapraszamy do Józefowa!

Zapraszamy do Józefowa!

Józefów to wyjątkowe miejsce. Kusi wspaniałą naturą i licznymi atrakcjami. Miejscowość położona jest w Puszczy Solskiej i stanowi lokalizację w samym centrum Roztocza. To idealny zakątek na odpoczynek od zgiełku miasta. Gmina prężnie się rozwija, dostarczając mieszkańcom, jak i turystom nowych atrakcji. Malownicze widoki oraz liczne sposoby na spędzenie wolnego czasu sprawiają, że ludzie z Mazowsza chętnie spędzają tu chwile relaksu i odpoczynku.

Kiedy powstał Józefów?

Miejscowość swoją nazwę zawdzięcza człowiekowi, który nazywał się Tomasz Józef Zamoyski, który w 1725 roku założył ją jako 10. miasto Ordynacji Zamojskiej. To w niej znajdują się liczne pamiątki ponad trzywiekowej tradycji. Miłośnicy zabytków mogą napotkać w Józefowie pozostałości historii, do których z pewnością zaliczyć można śliczny ratusz w centrum miasta, neobarokowy kościół parafialny czy synagogę. Podążając śladami historii można napotkać również liczne pomniki – świadectwa powstania styczniowego oraz II wojny światowej. Do ciekawych miejsc zaliczają się także podmiejskie kamieniołomy. Kuszą nie tylko wyjątkowymi widokami, ale również możliwością treningów wspinaczkowych.

Prężne działania gminy w turystykę

Jozefów jest malowniczo położoną miejscowością. Władze gminy doskonale wiedzą, że to fantastyczne miejsce zarówno do pieszych, jak i rowerowych tras. Dlatego też mocno stawia się tu na turystykę. Wciąż powstają nowe szlaki i ścieżki dla jednośladów, wiodące wśród wspaniałych i mocno klimatycznych miejsc. Latem można oddawać się tu słonecznym kąpielom w połączonych kładką dwóch zalewach. Zimą z kolei miejscowość kusi nowoczesnym wyciągiem narciarskim. W niedługim czasie planowane jest również powstanie ośrodka sportowo – rekreacyjnego, który ma przyciągać miłośników wielu dyscyplin sportowych.

Jak widać gmina oferuje wiele. Wciąż powstają nowe bazy noclegowe, o wysokim standardzie. Józefów jest doskonałą odskocznią od rzeczywistości – odnaleźć można tu spokój, relaks i dzikość natury.