Naprawmy to! – wspólnie

Naprawmy to! – wspólnie

Mija właśnie druga rocznica, od kiedy władze miasta postanowiły przystąpić do fenomenalnego portalu internetowego NaprawmyTo. Często zdarza się bowiem, że idąc do szkoły, pracy czy na spacer mieszkańcy miasta zauważają drobne usterki czy np. akty wandalizmu. Dzięki inicjatywnie władz mogą teraz prężnie współpracować z radnymi, co przyśpiesza komunikację i sposób działania. Jak pokazały ostatnie dwa lata taka forma współpracy doskonale się sprawdza. O co chodzi we wspólnym naprawianiu Józefowa?

Portal inny, niż wszystkie

Serwis Naprawmyto.pl działa od dłuższego czasu. Józefów znalazł się w nim dokładnie dwa lata temu. Jest więc okazja do tego, by przypomnieć ideę inicjatywy oraz wskazać mieszkańcom, co mogą zrobić by innym żyło się lepiej. W portalu znajdują się różne miasta. Wystarczy tylko kliknąć na wybraną ikonkę, aby z automatu wskazać problem w danym regionie. A problemów może być wiele. Rozpoczynając od nierówności w chodniku, po uszkodzony znak drogowy, akt wandalizmu na przystanku czy cokolwiek innego, co wzbudzi nasze zainteresowanie bądź dyskomfort. Zamierzeniem Józefowskiej władzy było usprawnienie komunikacji pomiędzy poszczególnymi urzędami, a obywatelami.

Kilka chwil by zgłosić problem

Takie rozwiązanie to doskonała komunikacja, nie tylko pomiędzy mieszkańcem a radnym, ale również pomiędzy mieszkańcem a innym mieszkańcem miasta. Zarejestrowani w portalu użytkownicy nie tylko bowiem zgłaszają problem do właściwych organów, ale zwracają na niego uwagę innym osobom. To z kolei może przyczynić się do łatwiejszego, codziennego życia. Informacja o dużej dziurze w jezdni może „uratować” niejeden pojazd przed zniszczeniem. To tylko jeden z przykładów reakcji mieszkańców, którzy coraz częściej wybierają ten portal. Szybsza informacja to możliwość szybszej reakcji. A jak twierdzą władze wszelkie doniesienia o nieprawidłowościach czy uszkodzenia odnotowywane są zdecydowanie częściej. Ludzie zaczęli bowiem zwracać na nie uwagę, co w konsekwencji sprawia, że miasto funkcjonuje lepiej. I jest zdecydowanie bardziej atrakcyjne dla turystów.