Puszcza Solska wyjątkowe miejsce na mapie Polski

Puszcza Solska wyjątkowe miejsce na mapie Polski

To wyjątkowy kompleks leśny, który zajmuje sporą część południowego obszaru województwa lubuskiego. Kraina bardzo malownicza i wyjątkowa. Która składa się w dużej mierze z borów sosnowych o wieloletniej tradycji. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji pojawić się na tym obszarze koniecznie zaplanuj wycieczkę w tym regionie. Jest to bowiem obszar unikalny, o niezwykle malowniczych miejscach, w których po prostu można odpocząć od zgiełku miasta.

Czym może zaprosić do siebie puszcza Solska?

Teren, o którym mowa rozciąga się w Kotlinie Sandomierskiej. Piękna puszcza zachwyca różnorodnością drzew, głównie iglastych. To tereny zamieszkiwane przez ciekawe gatunki ptaków oraz innych dzikich zwierząt. Znajduje się tu wiele niecek i torfowisk porastanych przez żurawinę, bez, czarną jagodę, jałowiec czy dereń. To miejsce w większości podlegające ochronie przyrody, dlatego wszyscy zainteresowani mogą odnaleźć tu wiele Rezerwatów Przyrody. Co ważniejsze od 2010 roku Puszcza Solska stała się obszarem będącym ostoją ptaków IBA. Ta klasyfikacja wiąże się z występowaniem na jej terenie gatunków ptactwa zagrożonego wyginięciem w skali Unii Europejskiej. Przynajmniej 34 gatunki ptaków zostały uwzględnione w Ptasiej Dyrektywie. Należy tu wymienić takie okazy, jak: bocian czarny, puszczyk zwyczajny, dzięcioł czarny, orlik krzykliwy, włochatka zwyczajna czy derkacz zwyczajny, który w

Fantastyczne miejsca dostępne na wyciągnięcie ręki

Na terenie Puszczy Solskiej znajduje się wiele malowniczych miejscowości. Należą do nich przede wszystkim Józefów, Biłgoraj i Tomaszów Lubelski. Zachęcają one wieloma atrakcjami turystycznymi. Stanowią również doskonałą bazę wypadową na lokalne i dalsze wycieczki. Każde z nich oferuje rozbudowaną bazę noclegową, dlatego jeśli ktoś szuka  pomysłu na weekend w ciekawym miejscu, może bez problemu się tu udać. W okresie letnim okolica przyciąga wieloma imprezami kulturalnymi i plenerowymi. Dedykowane są zarówno dorosłym, jak i najmłodszym pokoleniom. edług kryteriów jest gatunkiem zagrożonym w skali świata. Jak widać miejsce to stanowi szczególną atrakcję dla profesjonalnych jak i amatorskich ornitologów.