Nie wszystkie inwestycje drogowe zakończą się w grudniu?

Nie wszystkie inwestycje drogowe zakończą się w grudniu?

Opóźnienia w remoncie dwóch odcinków dróg w Józefowie

W roku 2021 w Józefowie podjęto wiele działań, których celem było podwyższenie standardu infrastruktury drogowej. W przypadku większości inwestycji, które podjęto, zakończyły się one w terminach przewidzianych w umowach podpisanych z wykonawcami.

Problem pojawił się niedawno w przypadku dwóch odcinków ulic: Sienkiewicza oraz Złotej Jesieni. Remont nawierzchni i asfaltowanie miało się zakończyć w listopadzie, jednak wykonawca nie dotrzymał terminów. Jako powód podano problemy związane z epidemią. Zachorowania pracowników miały wpłynąć na frekwencję załogi, a co za tym idzie – nie udało się zachować ciągłości prac.

Kolejny termin, o jaki wykonawca wnioskował to 15 oraz 27 grudnia 2021 r. Czy istnieje realna szansa na to, że do tego czasu remontowane fragmenty ulic zostaną oddane do użytku? Sądząc po tym, jak nadal postępują prace – nie jest to do końca pewne.

Nic nie wskazywało na takie utrudnienia, gdy podpisywano umowę, kilka miesięcy temu, szczególnie, że inne remonty zostały zrealizowane zgodnie z założonym harmonogramem.

Zakończenie remontów dopiero w przyszłym roku?

Niestety, w przypadku ulic Sienkiewicza i Złotej Jesieni nie uda się zakończyć remontu przed sezonem zimowym, który de facto już się rozpoczął.

W przypadku pierwszej z ulic, remont jest przeprowadzony w większym zakresie. Zdążono tu już wykonać zjazdy w stronę posesji znajdujących się przy ulicy, rozpoczęto też prace przy infrastrukturze technicznej, m.in. nad systemem odwodnienia i nad poboczami. Pozostaje tu jedynie asfaltowanie oraz wykonanie progów zwalniających.

Remontowany fragment ulicy Złotej Jesieni wymaga zdecydowanie więcej zabiegów – wykonano tu jedynie prace wstępne, m.in. wycięcie drzew. Droga, w przeciwieństwie do ul. Sienkiewicza, nie pozwala na razie na w miarę komfortowy przejazd.

Postęp dalszych prac w dużym stopniu będzie zależał m.in. od pogody i warunków atmosferycznych, a te, w najbliższym czasie mogą być zdecydowanie niesprzyjające.

Więcej informacji z dróg można znaleźć w serwisie Nadrogach.pl.