Kulturalny styczeń w Józefowie

Kulturalny styczeń w Józefowie

Wieczory z muzyką i dobrym humorem

Pierwszy miesiąc 2022 roku zapowiada się w Józefowie bardzo interesująco, szczególnie dla miłośników dobrej muzyki i świetnego humoru.

Zaczęło się uroczyście i radośnie – jak przystało na Nowy Rok. Mieszkańcy Józefowa i goście mogli wziąć udział, po rocznej przerwie, w noworocznym koncercie plenerowym.

Na skwerze im. Św. Jana Pawła II zaprezentował się popularny zespół Sound’n’Grace. Ta wieloosobowa grupa „specjalizuje” się w bardzo lubianej, również w Polsce, muzyce gospel.

Chór wykonuje również utwory w stylu funk, R&B oraz soul. Wszystkie te style doskonale „sprawdzają” się w plenerze, gdzie można w szczególny sposób zaangażować publiczność we wspólny śpiew i zabawę.

Zespół powstał kilkanaście lat temu i od tego czasu cieszy się uznaniem fanów w całym kraju, o czym świadczy liczba koncertów i zapełniony kalendarz grupy.

Tak liczne zespoły muzyczne, wykonujące powyższe gatunki, nie są w Polsce „oczywistością”. Sound’n’Grace liczy osiemnaście osób. Podczas koncertów prezentuje się w składzie dziesięcioosobowym.

Pierwszy stand-up w nowym roku!

Czy w Józefowie są miłośnicy dobrego humoru i rozrywki w stylu stand-up? Oczywiście, że tak! Nie brakuje ich zarówno tutaj, jak i w całej Polsce. Najpopularniejsi stand-uperzy gromadzą pełne sale koncertowe i popularne kluby.

Istotą tej formuły kabaretowej jest również to, że daje szansę na wybicie się kolejnym talentom. Już 9 stycznia 2022 r., w Józefowie, na scenie stand-up zaprezentują się znani i lubiani: Maciek Twardowski, Kamil Kozieł oraz Michał Gołąb.

Wydarzenie odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury.

Miłośnicy stand-upu na pewno nie będą zawiedzeni, szczególnie, że imprezę rozpocznie lubiany przez wszystkich – Open Mic – część najbardziej charakterystyczna dla twórczości stand-uperów.

Po tej części, publiczność będzie mogła poznać stand-uperskie możliwości pochodzącego z Józefowa Michała Gołąba, który zaprezentuje swój autorski program.