Wybierz projekt i zagłosuj!

Wybierz projekt i zagłosuj!

Głosowanie na projekty w ramach budżetu obywatelskiego rozpoczęte

Budżety Obywatelskie jako forma bezpośredniego partycypowania mieszkańców miast w rozdysponowywaniu określonej puli środków na cele związane z miastem stają się coraz popularniejsze.

Nie inaczej jest w Józefowie, o czym świadczy liczba projektów, które mają szansę uzyskać finansowanie z budżetu obywatelskiego w 2022 roku. Zgłoszono aż czterdzieści pomysłów, z których 28 uzyskało kwalifikację jako wnioski spełniające kryteria formalne.

Od 31 stycznia do 14 lutego 2022 roku wszyscy zainteresowani mieszkańcy Józefowa mogą uczestniczyć w procedurze głosowania nad wszystkimi pozytywnie zweryfikowanymi projektami zgłoszonymi w ramach budżetu obywatelskiego Józefowa na rok 2022.

Wysokość budżetu obywatelskiego w tym roku to 655 tysięcy złotych. Jest więc o co powalczyć, jeśli jakieś projekty szczególnie przypadły nam do gustu i chcemy, aby to właśnie one doczekały się realizacji.

Procedura głosowania

Głosowanie odbywa się w najprostszy z możliwych sposobów, czyli drogą elektroniczną. Oddanie głosu jest możliwe za pośrednictwem specjalnego serwisu internetowego, który obsługuje budżet obywatelski dla Józefowa.

Mieszkańcy preferujący tradycyjne formy głosowania mają także taką możliwość. W celu zagłosowania w formie papierowej należy udać się do Biura Obsługi Klienta w Urzędzie Miasta Józefowa. Tam na głosujących czekają gotowe formularze, za pomocą których można oddać głos na wybrane projekty.

Każdy mieszkaniec Józefowa może wesprzeć różne projekty, ale głosy na nie może oddać jednokrotnie. Minimalnie należy wesprzeć chociaż jeden projekt.

Realizacja zwycięskich projektów zostanie wykonana przez Miasto Józefów, zgodnie z przepisami regulującymi zamówienia publiczne.

Zobacz też jak wygląda procedura głosowania na Budżet Obywatelski Mazowsza.