Aktywne ferie w Józefowie

Aktywne ferie w Józefowie

Kino, teatr, sport i warsztaty

Uczniowie z Józefowa rozpoczęli właśnie ferie zimowe. Niezależnie od stanu pogody, będą one na pewno udane – dzięki bogatej ofercie kulturalnej i sportowej, jaką przygotowały dla józefowskiej młodzieży tutejsze instytucje.

Szkoda spędzić zimową przerwę od zajęć szkolnych w domu – warto skorzystać z programu ferii zimowych 2022 i wziąć udział w atrakcyjnych zajęciach, dzięki którym można będzie nabyć wiele nowych umiejętności i szlifować swoje talenty.

Nie bez znaczenia jest również to, że w czasie zajęć, które lubimy, możemy poznać nowych kolegów i koleżanki, co w czasie nauczania zdalnego jest szczególnie ważne. Nowe spotkania, nowi przyjaciele to więcej radości, nie tylko podczas ferii.

Wyjątkowy program w tym roku przygotował m.in. Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie oraz Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji. Dzieci będą mogły również uczestniczyć w zajęciach wyjazdowych – zaplanowano m.in. wyjazd na lodowisko w Otwocku.

Specjalną ofertę dla dzieci młodszych i starszych przygotowało też kino.

Każdy znajdzie coś dla siebie!

W MOK od 1 lutego odbywają się liczne warsztaty artystyczne i spotkania, w których udział jest bezpłatny. Na niektóre wydarzenia obowiązują wejściówki, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

Wczoraj w godzinach przedpołudniowych odbyło się spotkanie inaugurujące ferie w stylu… afrykańskim. Wydarzenie poprowadził podróżnik i fotograf, Robert Gondek, który podzielił się ze słuchaczami swoimi wspomnieniami z wojaży po Czarnym Kontynencie.

W poniedziałek odbyły się też pierwsze podczas tegorocznych ferii warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży.

Przygoda ze sztuką będzie kontynuowana przez całe ferie. Organizatorzy przygotowali wiele programów, których adresatem jest młodzież zainteresowana czynnym udziałem w tworzeniu różnych dzieł – zarówno plastycznych, muzycznych, jak i scenicznych.

Nie zabraknie również zajęć ruchowych i sportowych. Już jutro odbędą np. warsztaty ruchowe w plenerze, czyli „Pobudka dla mózgu i ciała”.

Szczególnie interesująco przedstawia się też oferta teatralna. 2 lutego będzie miał miejsce spektakl „Dziadek do orzechów – historia niezwykła” oraz pogadanka na temat lalki marionetkowej w sztuce teatralnej.

A to dopiero pierwsze dni ferii. Kolejne zapowiadają się równie pasjonująco.