Kulturalne świętowanie 60-lecia Józefowa – wystawa „Impresje józefowskie”

Kulturalne świętowanie 60-lecia Józefowa – wystawa „Impresje józefowskie”

Już jutro wernisaż wystawy Bożeny Stawikowskiej

Józefów zaprasza na kolejne wydarzenia, w tym również artystyczne, które uświetniają sześćdziesiąte urodziny miasta. Tym razem będziemy mogli wziąć udział w wernisażu najnowszej wystawy przygotowanej przez Miejski Ośrodek Kultury.

Już 1 kwietnia 2022 r., o godzinie 18:00 w Galerii RAMA odbędzie się uroczysty wernisaż, który będzie wstępem do otwarcia ekspozycji. Będziemy mogli ją podziwiać przez kolejne tygodnie w józefowskim MOK.

Motto wystawy to „Impresje józefowskie – zwierzęta i przyroda oglądana oczami artysty”.

Jak sama nazwa ekspozycji wskazuje, tematy obrazów dotyczą piękna przyrody, zarówno flory, jak i fauny, charakterystycznej dla Józefowa, miasta, które słynie ze swojego położenia wśród zieleni i na obszarze wyjątkowo bogatym pod względem przyrodniczym.

Warto wybrać się na wystawę prac Bożeny Stawikowskiej, jeśli chcemy wejść w radosnym nastroju w długo oczekiwaną wiosnę.

Kariera Bożeny Stawikowskiej

Autorka obrazów prezentowanych na najnowszej wystawie w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie jest absolwentką warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się zarówno malarstwem, jak i rysunkiem.

Specjalizuje się w szerokim spectrum sztuk wizualnych – maluje portrety, kwiaty, pejzaże, ale nie jest to cały obszar zainteresowań artystycznych Bożeny Stawikowskiej.

Artystka zajmuje się także sztuką użytkową – m.in. projektuje opakowania dla firm działających w sektorze kosmetycznym.

Jak wiadomo ta branża w sposób szczególny jest „związana” z pięknem. Trudno sobie wyobrazić udany produkt kosmetyczny, bez atrakcyjnego – również pod względem wizualnym – opakowania.

A to oznacza szansę dla artystów, którzy mogą, projektując takie produkty, nadać im wyjątkowości, którą odbiorca może się delektować, używając na co dzień kosmetyków.

Świat przyrody, w tym szczególnie botaniki, jest autorce wystawy bardzo bliski. Jest miłośniczką roślin i ogrodów – a tę pasję na pewno zauważymy, oglądając jej obrazy.