Sezon imprez plenerowych w Józefowie – rozpoczęty

Sezon imprez plenerowych w Józefowie – rozpoczęty

Jarmark Ogrodniczy i Eco Targ

Maj 2022 r. w Józefowie rozpoczął się aktywnie i plenerowo – w niedzielę, 8 maja, odbył się tradycyjny i lubiany Jarmark Ogrodniczy, który powrócił w „normalnej’ formule po przerwie spowodowanej obostrzeniami.

Początek maja to najlepszy czas na organizowanie jarmarków i giełd ogrodniczych – imprez dla pasjonatów uprawy różnych roślin, w tym dekoracyjnych. Wiosna w rozkwicie zachęca do tego, żeby jej wyjątkowy klimat „odtworzyć” także na balkonach, werandach, tarasach i w ogrodach.

Piękne, kolorowe kwiaty, pojawiają się również na miejskich skwerach i placach. Miłośnicy flory mają przed sobą najlepsze miesiące – wiosny, zbliżającego się coraz szybciej lata i wczesnej jesieni.

Nie pozostaje nam więc nic innego, jak korzystać pełną garścią z tego, co daje nam natura i uprawy roślin ozdobnych. Józefowski jarmark – jak zawsze – cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno wystawców, jak i zwiedzających, którzy mogli się zaopatrzyć w sadzonki wielu roślin, tak popularnych jak: bratki, prymulki, azalie, róże czy rododendrony.

Nie tylko kwiaty

Zrealizowana ostatnio po raz kolejny wspólna inicjatywa kilku ośrodków działających w Józefowie, m.in. Miejskiego Ośrodka Kultury, nie była jedyną, która mogła zainteresować mieszkańców miasta i turystów.

Tego samego dnia w Józefowie odbył się także Eco Targ, pojawiła się również jeszcze jedna nowość, czyli stoisko, w ramach którego można było dokonać wymiany roślin. W ten sposób zrealizowano projekt, który miał na celu rozprowadzenie sadzonek drzew, w tym głównie charakterystycznej dla miasta i jego okolic sosny.

Kilka miesięcy temu doszło na tym terenie do dużej nawałnicy, która zniszczyła wiele drzew. Dzięki stoisku aż pół tysiąca sadzonek sosny trafiło do rąk osób, którym leży na sercu kształtowanie ekologicznego i zielonego wizerunku powiatu otwockiego.

Sadzonki zostały dostarczone do Józefowa przez Nadleśnictwo Celestynów.

Dopełnieniem oferty ekologicznej niedzieli w Józefowie był targ, na którym można się było zaopatrzyć w produkty pochodzące z upraw ekologicznych i takiej też produkcji. Eco Targ zorganizowano z myślą o wytwórcach działających w regionie.