Nowe mieszkania komunalne w Józefowie

Nowe mieszkania komunalne w Józefowie

Kolejne prace przy budynku komunalnym

Osoby zainteresowane tą istotną dla miasta inwestycją, mogą z satysfakcja obserwować to, co dzieje się na jednym z placów budowlanych w Józefowie, gdzie powstaje właśnie nowy dom wielorodzinny przeznaczony na mieszkania komunalne.

W nowej lokalizacji swój nowy dom znajdzie kilkadziesiąt osób, które obecnie żyją w nie najlepszych warunkach, niezapewniających odpowiednego poziomu komfortu. W związku z brakiem odpowiednich mieszkań samorząd Józefowa jakiś czas temu podjął decyzję, której przedmiotem była budowa zupełnie nowej nieruchomości komunalnej.

Udało się uzyskać wsparcie finansowe ze środków państwowych – w związku z tym inwestycja przyspieszyła i już za kilka miesięcy rodziny zamieszkujące dziś lokale komunalne charakteryzujące się o wiele gorszym standardem, będą się mogły wprowadzić do domu przy ulicy Wyszyńskiego.

Miejska polityka mieszkaniowa

W zasobach każdego miasta znajduje się pewna liczba mieszkań komunalnych, które są niezbędne dla wielu rodzin. Nie jest tajemnicą, że lokali takich od lat brakuje i potrzeby mieszkaniowe są realizowane w niemal każdym mieście na o wiele niższym poziomie niż realne zapotrzebowanie.

Tym bardziej realizacja takich inwestycji, jak finalizowana właśnie w Józefowie, jest zawsze na wagę złota. Budynek powstający w mieście będzie na tyle duży, że będzie w nim mogło zamieszkać wiele rodzin.

To znacząco odmieni poziom ich życia, wpłynie również pozytywnie na życie społeczne w mieście. Nowsze budynki poprawiają także obraz architektoniczny miasta.

Powierzchnia nowego budynku komunalnego w Józefowie będzie wynosiła niemal 870 metrów kwadratowych.

Lokale będą w znacznym stopniu urządzone, w wersji „pod klucz”. Większość z kosztów inwestycji, opiewającej na kilka milionów złotych, udało się pokryć ze środków pozyskanych z Banku Gospodarstwa Krajowego.