Otwarte Ogrody wracają do letniego kalendarza imprez w Józefowie

Otwarte Ogrody wracają do letniego kalendarza imprez w Józefowie

Festiwal Otwarte Ogrody powraca do Józefowa

Po dwóch latach przerwy do józefowskiego programu imprez artystycznych powraca jedno z najpopularniejszych wydarzeń, czyli Festiwal Otwarte Ogrody.

W 2022 r. odbędzie się już dwunasta edycja festiwalu, który, jak zawsze, będzie miał szczególną formułę.

W jej ramach zarówno władze miasta, jak i sami mieszkańcy – zgodnie z nazwą wydarzenia – otworzą swoje ogrody, w których zagoszczą artyści biorący udział w festiwalu oraz publiczność.

Otwarte Ogrody to niezwykle klimatyczne spotkania z różnymi rodzajami sztuk – zarówno wizualnymi, jak i muzyką oraz słowem pisanym.

W józefowskich, wyjątkowych, pięknych i oryginalnych ogrodach odbywać się będą koncerty, wernisaże, wystawy i spotkania autorskie oraz warsztaty twórcze.

Festiwal Otwarte Ogrody to lubiana i ceniona forma tzw. święta sąsiedzkiego. Podczas festiwalowych dni prywatne posesje, sąsiadujące ze sobą, otwierają się – również na siebie. Dla wszystkich jest to święto, które „wyciąga” mieszkańców z codziennej rutyny i pokazuje artystyczny potencjał miasta nad Świdrem.

Trzy dni wspólnego świętowania

Festiwal Otwarte Ogrody pomyślano jako wspólne przebywanie w pięknych miejscach, które być może mijamy codziennie, jednak nie zwracamy uwagi na to, co mogą w sobie kryć, jaki potencjał piękna i niezapomnianego klimatu mają.

Trzy dni festiwalowe są w pewnym sensie „wyrwane” kalendarzowi i zwykłemu czasowi. To czas, który celebrujemy, wraz ze swoimi sąsiadami – tymi bliższymi i nieco dalszymi. Liczy się chwila i jej przeżywanie, docenienie jej wartości i piękna, jakie na co dzień niezauważona, może w sobie nosić.

„Ogrody” to także festiwal rodzinny, dlatego warto w nim uczestniczyć wraz ze starszymi i młodszymi członkami rodzin. Bogaty program festiwalu z pewnością zapewni wszystkim uczestnikom – od seniorów po juniorów – moc atrakcji.

W ramach festiwalu odbędzie się także tradycyjny piknik na skwerze miejskim. Wydarzenie to będzie miało miejsce w Dniu Dziecka, 1 czerwca 2022 r.