Józefów zmodernizuje oświetlenie drogowe

Józefów zmodernizuje oświetlenie drogowe

Program „Mazowsze dla Klimatu” w Józefowie

Józefów jest jednym z mazowieckich miast, które otrzymało dotację w ramach nowego programu ekologicznego „Mazowsze dla Klimatu”. Dzięki środkom pozyskanym w ten sposób możliwe będzie przeprowadzenie modernizacji oświetlenia drogowego.

Kwota, jaką miasto może wykorzystać na realizację tego celu wynosi nawet do stu tysięcy złotych. Po przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych prac modernizacyjnych w tym zakresie mieszkańcy będą mogli cieszyć się z lepszej jakości oświetlenia, które będzie jaśniejsze, ale również w większym stopniu ekologiczne, w porównaniu do obecnie eksploatowanego systemu oświetleniowego.

W ramach funkcjonującej obecnie sieci oświetleniowej wykonane zostaną prace modernizacyjne polegające między innymi na wymianie opraw świetlnych, z obecnie używanych i już wysłużonych (opraw sodowych), na nowoczesne i energooszczędne oprawy typu LED.

Wymienionych zostanie nawet sto kilkadziesiąt takich opraw.

Oszczędność i ekologia

Oprawy LED charakteryzują się ponadstandardową ergonomicznością, między innymi między funkcji optymalizacji mocy.

To nie wszystkie atuty cieszącego się coraz większym zainteresowaniem komunalnego oświetlenia typu LED. Nie bez powodu charakterystyczne oprawy LED-owe można już spotkać w wielu większych i mniejszych miastach.

Są ekonomiczne i ekologiczne – dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań i technologii, która charakteryzuje się również większą stabilnością i trwałością, w porównaniu z oświetleniem drogowym starszych typów.

Zainstalowanie oświetlenia LED-owego jest opłacalne, zarówno w krótszej, jak i dłuższej perspektywie czasowej. Jest to oświetlenie energooszczędne i zdecydowanie mniej awaryjne, nie wymaga także wielu zabiegów konserwacyjnych, dlatego można się spodziewać, że już niedługo będzie powszechnie wykorzystywane przez wszystkie gminy.