Konkurs kulinarny dla KGW – „Bitwa Regionów”

Konkurs kulinarny dla KGW – „Bitwa Regionów”

Nabór do konkursu również w Józefowie

Koła Gospodyń Wiejskich, zainteresowane udziałem w ogólnopolskim konkursie „Bitwa Regionów”, mają czas na dokonanie zgłoszenia, do 31 maja 2022 r.  W tym roku odbędzie się już siódma edycja, cieszącego się coraz większą popularnością „smacznego” konkursu, którego tematem będą… kulinaria.

Regionalne kuchnie, potrawy charakterystyczne dla lokalnych społeczności – prawdziwy kulinarny (aktualny i jednocześnie tradycyjny) – atlas Polski!

Już sama idea brzmi interesująco, szczególnie dla osób, które cenią sobie zarówno menu charakterystyczne dla tych miejsc, z których się wywodzą lub w których mieszkają, jak i miejsc, które zwiedzają jako turyści.

Kultura stołu, szeroki wachlarz potraw z poszczególnych regionów – to wszystko stanowi jeden z najbardziej lubianych, kolorowych, pachnących i smacznych wymiarów podróżowania, nie tylko po świecie, ale również po Polsce, której kuchnia na brak inspiracji i kreatywności nie możne narzekać.

Świadczą o tym m.in. bogate i wielopokoleniowe polskie tradycje kulinarne, tak barwne, jak kultura ludowa wszystkich regionów naszego kraju.

Etapy konkursu

Konkurs ma na celu propagowanie różnorodności kultury kulinarnej Polski lokalnej, dlatego organizatorzy zachęcają wszystkie działające w Polsce Koła Gospodyń Wiejskich i inne stowarzyszenia działające na rzecz podtrzymywania tradycji ludowych do udziału w konkursie.

Z uwagi na to jak duże jest zainteresowanie – przewidziano trzy etapy „Bitwy Regionów”. Wszystkich wydarzeń związanych z konkursem będzie ponad dwieście pięćdziesiąt. A dokładnie: 240 powiatowych, 15 wojewódzkich i 1 – ogólnopolski, czyli finał konkursu.

W pierwszym etapie udział wezmą wszystkie zainteresowane KGW, które dokonają prawidłowej rejestracji (formularz znajduje się na stronie internetowej dedykowanej konkursowi). Konieczne jest również wzięcie udziału w piknikach z „polskim produktem”.

W drugim etapie weźmie udział dziesięć KGW z najlepszymi wynikami w województwie. Zostaną one zaproszone do półfinałów – na szczeblu wojewódzkim.

W trzecim i finałowym etapie zaprezentują się zwycięzcy z każdego województwa, czyli szesnaście KGW.