Józefowski projekt w Budżecie Obywatelskim Mazowsza

Józefowski projekt w Budżecie Obywatelskim Mazowsza

Zagłosuj na „Wyspę zieleni”!

Budżety obywatelskie realizowane przez samorządy i dające mieszkańcom miast oraz regionów realną możliwość partycypacji w planie inwestycyjnym – do określonej kwoty i zgodnie z ustalonymi zasadami – cieszą się coraz większym zainteresowaniem lokalnych społeczności.

Najpopularniejsze są budżety obywatelskie miast, ale nie można zapominać o tym, że dysponują nimi również regiony. Nie inaczej jest z Mazowszem. Mieszkańcy Józefowa, jako jednej z miejscowości znajdujących się w województwie mazowieckim, mogą głosować na projekty dotyczące nie tylko Budżetu Obywatelskiego Józefowa, ale również Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

W ramach tego projektu w tym roku mają szanse poprzeć pomysł dotyczący bezpośrednio Józefowa. Jeśli zdobędzie on odpowiednią liczbę głosów – będzie sfinansowany ze środków BOM. A rzecz dotyczy projektu funkcjonującego pod nazwą „Wyspa zieleni”.

Głosowanie już trwa, dlatego warto się do niego włączyć i dać miastu szansę na zrealizowanie tej interesującej inicjatywy.

Będzie nowy obszar zieleni w Józefowie

Projekt „Wyspy zieleni” został zgłoszony przez burmistrza Józefowa, któremu zależy na tym, żeby miasto było jak najbardziej zielone, choć  w Józefowie nie brakuje zakątków pełnych pięknej roślinności, jednak zieleni nigdy za wiele, szczególnie w świecie, którego problemem są coraz mniejsze rezerwuary natury.

Dzięki projektowi jest szansa na to, że wykonane zostaną nowe nasadzenia na rondzie im. Andriollego. Teraz wszystko zostaje w rękach innych mieszkańców miasta i ich aktywności, a ta nie jest zbyt wymagająca, wystarczy po prostu zagłosować na ten właśnie projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

Rondo byłoby wyjątkowo piękne m.in. dzięki krzewom róż i ozdobnym gatunkom traw oraz bylin, wybranych zgodnie z zasadą sezonowości, co oznacza, że będą one ozdobą tej części miasta nie tylko latem, czy jesienią. Projekt dotyczy całego ronda, którego średnica wynosi ponad dziesięć metrów.

Głosy można oddawać do końca czerwca br.