Otwock: Umowa na remont drogi powiatowej podpisana

Otwock: Umowa na remont drogi powiatowej podpisana

Podpisano umowę dotyczącą realizacji prac związanych z inwestycją „Remont drogi powiatowej Nr 2709W gm. Wiązowna”. Podpisy pod dokumentem zamieścili Krzysztof Szczegielniak, starosta otwocki, Paweł Zawada, wicestarosta otwocki oraz przedstawiciel firmy TOMIRAF.

Inwestycja skupia się na odcinku drogi o długości nieco ponad 1 km, który rozciąga się od Malcanowa, miejscowości znanej z Laguny, do ulicy Wierzbowej w Lipowie. Obowiązkiem firmy TOMIRAF będzie stworzenie nowej nawierzchni, która będzie nie tylko szersza – dokładnie 6 metrów, ale też silniejsza dzięki wzmocnieniu siatką stalową. Firma zadba również o przydrożne rowy; zostaną one uporządkowane i wyprofilowane. Tam gdzie nie ma chodnika, pojawi się pobocze utwardzone kruszywem.

Budowa będzie kosztować 1 696 006 złotych. Wkład własny powiatu wyniesie 182 tysiące złotych, z czego połowę pokryje dotacja z budżetu Gminy Wiązowna, którą przekazała powiatowi. Dodatkowo, Powiat Otwocki otrzymał dofinansowanie na realizację inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, które pokryje 80% całkowitych kosztów. Prace mają zakończyć się do końca listopada 2023 roku.