Józefowska Straż Pożarna zyskuje młodych adeptów!

Józefowska Straż Pożarna zyskuje młodych adeptów!

Zamieszanie w małym miasteczku Józefów, z lokalną Ochotniczą Strażą Pożarną na czele. Jednakże, to zamieszanie jest zupełnie pozytywne. Powód? Młodzi mieszkańcy odpowiedzieli na zaproszenie i przyłączyli się do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Pierwsze spotkanie przyciągnęło 20 młodych entuzjastów, gotowych do działania, co niewątpliwie cieszy i napawa optymizmem strażaków z Józefowa.

Na wstępie musieliśmy wprowadzić kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa. Zabawy typu „Cześć! Mam na imię…”, a następnie osoby lubiące piłkę nożną miały zrobić 5 przysiadów, były świetnym rozgrzewkowym przełamaniem lodów. Następnie omówiliśmy zawartość naszego samochodu ratowniczego. Akurat wtedy przejeżdżali obok funkcjonariusze policji (pozdrawiamy serdecznie!). Wykorzystaliśmy ten moment, aby porozmawiać o sytuacjach, kiedy straż pożarna współpracuje z policją i porównać nasze torby medyczne. Na koniec spotkania mieliśmy przymiarkę środków ochrony indywidualnej.

Koniec końców, młodzież z Józefowa sprawiła strażakom ogromną radość swoim entuzjazmem i zaangażowaniem – mówi ze zdecydowanym zadowoleniem Ochotnicza Straż Pożarna KSRG Józefów.