Otwarcie nowego tunelu zastępującego przejazd przez tory w Sulejówku

Otwarcie nowego tunelu zastępującego przejazd przez tory w Sulejówku

W samym sercu Sulejówka, 29 listopada, czyli w najbliższą środę, nastąpi otwarcie nowo wybudowanego tunelu. Ta znacząca inwestycja, wartych ponad 80 milionów złotych, ma na celu zastąpienie problematycznego przejazdu przez torowisko znajdujące się na trasie ulicy Piłsudskiego. Realizację tego projektu podjęły wspólnie trzy podmioty: operator kolejowy, samorząd województwa mazowieckiego oraz władze miejskie.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich poprzez media społecznościowe, tunel zostanie oddany do użytku kierowców w środę o godzinie dziewiątej rano.

„Tunel o długości 90,5 metra powstał w miejscu, które dotychczas stanowiło jeden z najbardziej zatłoczonych przejazdów kolejowych w Polsce, na trasie drogi wojewódzkiej numer 638 – ulicy Piłsudskiego w Sulejówku. Wszystko to dzięki zaangażowaniu Samorządu Województwa Mazowieckiego, miasta Sulejówek oraz firmy kolejowej. Całość inwestycji, włączając w to koszty związane z wykupem gruntów, budową i nadzorem wyniosła ponad 80,3 mln zł” – poinformował MZDW.

Zgodnie z przekazanymi danymi, PKP PLK S. A. pokryło 50,52 procenta kosztów całego przedsięwzięcia. Z kolei Sejmik Województwa Mazowieckiego dołożył się kwotą stanowiącą 42,02 procent całości, co przekłada się na ponad 34 miliony złotych. Natomiast Miasto Sulejówek pokryło 7,46 procent całkowitych kosztów.