Apel Policji po tragicznym wypadku na torach w Józefowie

Apel Policji po tragicznym wypadku na torach w Józefowie

W środowy poranek 14 lutego w Józefowie, niewielkim mieście pod Warszawą, miało miejsce tragiczne zdarzenie na torach kolejowych. Kobieta, która została potrącona przez pociąg, musiała zostać natychmiast przewieziona do szpitala. W związku z tym policja apeluje o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i korzystanie wyłącznie z oficjalnie wyznaczonych przejść przy przekraczaniu torów.

To dramatyczne zdarzenie miało miejsce tuż obok wiaduktu kolejowego przy ulicy Jarosławskiej. Po otrzymaniu zgłoszenia, na miejsce natychmiast udali się strażacy, którzy mieli za zadanie pomóc poszkodowanej kobiecie wydostać się spod pociągu. Na szczęście kobieta była przytomna w momencie przybycia służb ratowniczych i została natychmiast przewieziona do szpitala na dalsze leczenie.

Maciej Łodygowski, przedstawiciel Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku, rzeczowo relacjonował całą sytuację: „Gdy dotarliśmy na miejsce, pod pociągiem znajdowała się poszkodowana kobieta. Strażacy za pomocą specjalistycznego sprzętu ewakuowali ją i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego, który już na nas czekał. Na szczęście poszkodowana była przytomna”.

Patryk Domarecki z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku wyraźnie podkreśla znaczenie korzystania z oficjalnych przejść przy przekraczaniu torów: „Nawet jeżeli sygnał pokazuje, że możemy przechodzić przez przejście, a rogatki są podniesione, zawsze zachowujmy szczególną ostrożność. Czasami, kiedy próbujemy skrócić drogę omijając oficjalne przejścia, narażamy się na ogromne ryzyko”.