Oszuści z Otwocka ujęci przez lokalną policję – wyłudzili ponad 52 tysiące złotych od starszej osoby

Oszuści z Otwocka ujęci przez lokalną policję – wyłudzili ponad 52 tysiące złotych od starszej osoby

Funkcjonariusze otwockiej policji kryminalnej, wykazując dużą determinację, doprowadzili do aresztowania trzech mężczyzn w wieku 17, 20 i 25 lat. Osoby te są podejrzane o popełnienie oszustwa na terenie Józefowa, gdzie ofiarą padła starsza kobieta. Od tejże osoby trio wyłudziło sumę przekraczającą 52 500 złotych. Za to przestępstwo grozi im nawet 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora, osadzeni zostali w areszcie na okres trzy miesięcy.

Informacje na temat incydentu oraz dotyczące podjętych działań przekazał sierżant sztabowy Patryk Domarecki, pełniący rolę oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Otwocku. Zdarzenie miało miejsce pod koniec stycznia w Józefowie. Starszej kobiecie udało się wmówić, że jest jej wnukiem i potrzebuje finansowej pomocy po zaistniałym wypadku drogowym, który miał go wysłać do więzienia. Niewiarygodne historie okazały się skuteczne, co sprawiło, że kobieta przekazała oszustom swoje oszczędności w postaci gotówki w różnych walutach oraz biżuterii, których całkowita wartość wynosiła ponad 52 500 złotych.

W odpowiedzi na zgłoszenie, otwocka policja kryminalna natychmiast rozpoczęła śledztwo. Początkowe etapy wymagały starannego rozpatrzenia okoliczności związanych z incydentem, a także analizy śladów pozostawionych przez sprawców, zarówno tych materialnych jak i cyfrowych. Wszystkie te działania doprowadziły do sukcesu, a funkcjonariusze szybko zdołali zidentyfikować pierwszego z oszustów – 25-letniego obywatela Azerbejdżanu, który pełnił rolę „odbieraka”.

Policja odnalazła go w Warszawie, gdzie został natychmiast aresztowany pod zarzutem oszustwa. Mężczyzna mimo wszystko nie przyznał się do winy i odmówił wyjaśnień na ten temat. Teraz grozi mu kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.