Przyglądamy się bliżej nadchodzącym wyborom samorządowym: kto będzie liczyć głosy i jakie będą wynagrodzenia członków komisji

Przyglądamy się bliżej nadchodzącym wyborom samorządowym: kto będzie liczyć głosy i jakie będą wynagrodzenia członków komisji

Z dniem dzisiejszym znamy już dokładne szczegóły dotyczące zbliżających się wyborów samorządowych. Wiadomo kto będzie odpowiedzialny za przeliczenie naszych głosów w poszczególnych Obwodowych Komisjach Wyborczych oraz ile ci ludzie zarobią za swoją pracę. Interesujące jest to, że wynagrodzenia w porównaniu do ostatnich wyborów, które odbyły się w październiku, znacząco wzrosły.

Planowany termin wyborów samorządowych to niedziela, 7 kwietnia. Jeśli okaże się konieczne przeprowadzenie dodatkowego głosowania, druga tura odbędzie się 21 kwietnia. Składy Obwodowych Komisji Wyborczych są już ustalone i ich członkowie mogą spodziewać się dodatkowego zastrzyku gotówki. Przewodniczący komisji otrzyma wynagrodzenie w wysokości 900 zł, zastępca – 800 zł, a pozostali członkowie – po 700 zł. W przypadku drugiej tury wynagrodzenia zostaną wypłacone, ale będą mniejsze o połowę.

Szczególne zainteresowanie budzi Obwodowa Komisja Wyborcza nr 1, zlokalizowana w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Józefowie nad Wisłą, przy ul. Opolskiej 10a (24-340 Józefów nad Wisłą). Jej skład to:

1. Mariusz Gołofit reprezentujący KWW GOSPODARNI I SAMORZĄDNI z Puszna Godowskiego,
2. Ewelina Gorczyca z KKW KOALICJA OBYWATELSKA z Kaliszany Kolonia,
3. Stefania Iskra, reprezentantka KWW „ŁĄCZY NAS WSPÓLNE DOBRO” z Popowa,
4. Wiktoria Kłudka należąca do KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI z Basonii,
5. Iwona Kowalska, członkini KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ z Chruśliny Kolonia,
6. Wiesława Maria Malarecka z KKW LEWICA z Józefowa nad Wisłą,
7. Anna Nowak, reprezentująca KWW „RAZEM DLA WSPÓLNOTY” również z Józefowa nad Wisłą,
8. Andrzej Orzeł z KWW AGNIESZKI DROZD-BOWNIK z Kolonii Nieszawa,
9. Hanna Orzeł, członek KWW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY także z Kolonii Nieszawa,
10. Paulina Sylwia Sobka z KWW SOLIDARNOŚĆ LOKALNA z Lublina,
11. Maria Stasiak, reprezentantka KWW NIEZALEŻNI-POROZUMIENIE LOKALNE z Głodna.