Wielkanoc 2024 na stołecznych drogach – smutny bilans wypadków

Wielkanoc 2024 na stołecznych drogach – smutny bilans wypadków

Podczas długiego weekendu związanego ze świętami Wielkanocnymi 2024, na ulicach stolicy oraz sąsiadujących z nim terenów, miało miejsce aż 21 tragicznych wypadków drogowych. Policja, mimo swoich starań, nie była w stanie zapobiec wszystkim tragediom – dwie osoby straciły życie, a kolejne 22 doznały obrażeń. Dodatkowo, w tym okresie służby zatrzymały aż 69 kierowców prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu.

Akcja o nazwie „Wielkanoc 2024” miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa podróżujących podczas świątecznego weekendu. Pomimo inicjatywy oraz wzmożonych kontroli drogowych, nie udało się zapobiec wszystkim nieszczęśliwym zdarzeniom.

W przeciągu czterodniowego świątecznego okresu w Warszawie i jej pobliżu doszło do szeregu niebezpiecznych incydentów drogowych. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy pełnili służbę podczas tych dni, nie tylko dbali o bezpieczne dotarcie podróżujących do miejsc przeznaczenia, ale również bezwzględnie wystawiali mandaty za łamanie przepisów ruchu drogowego. Niemniej jednak, pomimo ich nieustających starań, doszło do nieszczęśliwych wypadków, w wyniku których zmarły dwie osoby.