Rozwój infrastruktury opiekuńczej dla najmłodszych w Józefowie

Rozwój infrastruktury opiekuńczej dla najmłodszych w Józefowie

Właściciele małych dzieci mieszkający w Józefowie – zarówno w mieście, jak i na terenach gminy – mogą oczekiwać pozytywnych zmian. Planuje się bowiem rozbudowę miejscowej infrastruktury opiekuńczej, skierowanej do maluchów poniżej 3 roku życia. Nowe miejsca powinny być dostępne najpóźniej pod koniec bieżącego roku, a plany te są już na etapie realizacji, z ogłoszonym przetargiem na wykonanie odpowiednich robót budowlanych.

Aktualnie funkcjonujące 16 miejsc w Klubie Dziecięcym „Smyk”, znajdującym się przy przedszkolu, zostanie przeniesione do nowego obiektu, który powstanie na fundamentach i podpiwniczeniu z kotłownią wybudowanymi obok. Po zakończeniu budowy i zaaranżowaniu przestrzeni żłobkowej, liczba miejsc wzrośnie do 24 – informuje Roman Dziura, burmistrz Józefowa.

Przetarg na budowę nowego obiektu obejmuje nie tylko samo wzniesienie budynku, ale również zagospodarowanie okolicznego terenu. Zamierza się urządzić tereny zielone oraz postawić ogrodzenie, co dodatkowo zwiększy atrakcyjność nowego miejsca dla najmłodszych mieszkańców Józefowa.