"Małe zbrodnie małżeńskie" – refleksja o trudach wspólnego życia na scenie Teatru Dramatycznego

"Małe zbrodnie małżeńskie" – refleksja o trudach wspólnego życia na scenie Teatru Dramatycznego

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprezentował swój najnowszy spektakl, zatytułowany „Małe zbrodnie małżeńskie”. Przedstawienie to jest swoistą refleksją na temat trudności występujących w związkach, poświęcone tematom takim jak napięcia, nieporozumienia, rutyna czy wzajemne zmęczenie. Każdy widz może odnaleźć w nim coś bliskiego swojemu doświadczeniu, co może wywołać uśmiech pełen zrozumienia. Reżyserią przedstawienia zajmuje się Jolanta Hinc-Mackiewicz.

Premiera odbyła się 10 maja na kampusie Uniwersytetu w Białymstoku, w Uniwersyteckim Centrum Kultury (UCK). Wydarzenie przyciągnęło wiele znanych postaci ze świata aktorstwa, polityki i dziennikarstwa. Widzowie, w pełni zapełniając salę, mogli podziwiać na scenie: Arletę Godziszewską, Monikę Zaborską, Marka Cichuckiego oraz Krzysztofa Ławniczaka.

Spektakl spotkał się z pozytywnym odbiorem – po zakończeniu nie brakowało bukietów kwiatów i gratulacji dla aktorów i reżyserki. „Małe zbrodnie małżeńskie” to dramat autorstwa Érica-Emmanuela Schmitta, który opowiada o małżeństwie próbującym odnaleźć swoją dawną bliskość i odkryć źródła wzajemnych nieporozumień, wracając do początkowych chwil swojego związku.