Modernizacja przystanków tramwajowych oraz remont torowiska na ulicy Obozowej i w Bródnie

Modernizacja przystanków tramwajowych oraz remont torowiska na ulicy Obozowej i w Bródnie

Zarówno pracownicy zajmujący się obsługą i konserwacją tramwajów, jak i ci specjalizujący się w przebudowie infrastruktury miejskiej, podejmą nowe wyzwania związane z modernizacją kolejnych przystanków. Pierwszym punktem ich planu jest przystanek na ulicy Obozowej. Prace mają rozpocząć się w sobotę, 11 maja, a ich głównym celem będzie prace na jezdni skierowanej w stronę Księcia Janusza.

Drugi etap planowanych działań przewiduje remont torowiska na terenie Bródna, który rozpocznie się niezwłocznie po weekendzie. Na ulicy Rembielińskiej zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu – pojazdy będą mogły poruszać się jedynie w jednym kierunku. W tym samym dniu planowany jest powrót ekip pracujących przy remoncie tunelu znajdującego się w alei Prymasa Tysiąclecia.

Na jeżdzie w kierunku Księcia Janusza, pracownicy spodziewają się prowadzić prace do piątku, 24 maja. W tym czasie fragment ulicy Obozowej, pomiędzy aleją Prymasa Tysiąclecia a Dahlbergiem, zostanie zamknięty dla ruchu. Kierowcy będą musieli skorzystać z objazdu, prowadzącego przez aleję Prymasa Tysiąclecia, Górczewską i Deotymy. Ta sama trasa będzie wynikiem zmian w kursach autobusów linii nocnych N45 i N95, które zaczną jeździć na Bemowo.

W czasie weekendu 11-12 maja, przewidziane są dodatkowe zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Tramwaje linii 20, 23 i 24 będą jeździć według skróconych tras. W zamian za to zostanie uruchomiona specjalna, uzupełniająca linia tramwajowa numer 70. Ta linia będzie kursować pomiędzy pętlą Boernerowo a Kołem. Dla mieszkańców Bemowa zostanie także uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z23, która umożliwi bezpośrednie połączenie z Wolą.