Kompletowanie składu zarządu miasta Warszawy przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego

Kompletowanie składu zarządu miasta Warszawy przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, w nadchodzącym tygodniu ujawni skład nowych członków zarządu miasta na najbliższą kadencję. Na obecnym etapie szczegółowe informacje na ten temat nie są jeszcze dostępne, ale wiadomo, że wśród członków ratusza znajdzie się nowa osoba na stanowisku wiceprezydenta.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 6 maja, prezydent Trzaskowski wyjaśnił, że celem jest reorganizacja obowiązków w zarządzie. Wskazał również na Adę Porowską jako nowego wiceprezydenta, co było zapowiadane już podczas kampanii wyborczej. Planowano ogłoszenie składu nowego zarządu jeszcze w tym tygodniu, jednak jak dowiedzieliśmy się z naszych źródeł, prezydent Trzaskowski opóźni to o kilka dni i prawdopodobnie ostateczne decyzje zapadną na początku przyszłego tygodnia.

Na pewno zabraknie w nowym zarządzie Michała Olszewskiego, który do kwietnia pełnił funkcję wiceprezydenta i odpowiedzialny był za sprawy związane m.in. z architekturą, zagospodarowaniem przestrzennym oraz funduszami unijnymi. Jak wyjaśniła rzeczniczka ratusza, Monika Beuth Olszewski nie został odwołany – po prostu rozpoczęła się nowa kadencja, a wraz z nią powołano nowy zarząd.

Nie jest jeszcze jasne, czy pozostali wiceprezydenci – Renata Kaznowska, Aldona Machnowska-Góra i Tomasz Bratek – będą kontynuować swoje funkcje. Nie wiemy też jeszcze, kto będzie pełnił rolę skarbnika i sekretarza w nowej kadencji.