Oszuści internetowi grożą bezpieczeństwu klientów PKO BP i Banku Pekao

Oszuści internetowi grożą bezpieczeństwu klientów PKO BP i Banku Pekao

Zespół CSIRT KNF, specjalizujący się w cyberbezpieczeństwie pod auspicjami Komisji Nadzoru Finansowego, wydał ostrzeżenie dotyczące działalności cyberprzestępców. Zgodnie z jego komunikatem, przestępcy stworzyli fałszywą stronę internetową imitującą autentyczną stronę banku PKO BP. Informują, że wprowadzenie tam swoich danych logowania może skutkować utratą środków finansowych.

Dodatkowo, eksperci od cyberbezpieczeństwa alarmują o oszustach podszywających się również pod Bank Pekao. Aby uniknąć narażenia na ryzyko, zespół CSIRT KNF apeluje do użytkowników o ostrożność i dokładne sprawdzanie adresu strony internetowej, na której się znajdują.

CSIRT KNF ostrzega również przed podejrzanymi reklamami pojawiającymi się na platformie społecznościowej Facebook. W ich treści oszuści podszywają się pod Bank Pekao SA. W momencie kliknięcia w taką reklamę, potencjalna ofiara przekierowywana jest na złośliwą stronę internetową. Tam następnie jest namawiana do instalacji fałszywej aplikacji o nazwie PeoPay CASHBACK.