Seria kolizji na trasie S8 w Warszawie: pięć samochodów zderzyło się, jedna osoba poszkodowana

Seria kolizji na trasie S8 w Warszawie: pięć samochodów zderzyło się, jedna osoba poszkodowana

W poniedziałek, 20 maja, na warszawskim odcinku trasy ekspresowej S8 doszło do poważnej stłuczki, w której uczestniczyło aż pięć pojazdów. Wszystko zaczęło się około godziny 15, tuż za ulicą Łabiszyńską, w miejscu znanym jako „szklarnie” – nazwa ta odnosi się do przeszklonego tunelu znajdującego się na tej trasie.

Incydent ten objął różnorodne typy pojazdów – zarówno osobowe jak i ciężarowe. Wśród nich znalazły się takie marki jak BMW, Audi oraz Toyota. Poza tymi samochodami osobowymi, w kolizji brały także udział dwa większe pojazdy – dostawczy Volkswagen oraz ciężarowe Volvo.

Z powodu tego zdarzenia, ruch na trzech pasach trasy S8 był całkowicie zablokowany przez kilka godzin. Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, samochody mogły poruszać się jedynie wolno lewym pasem.

Na szczęście, pomimo wielkości incydentu, nikt nie stracił życia. Niemniej jednak, jedna osoba została poszkodowana i wymagała pomocy medycznej. Ratownicy na miejscu zbadali wszystkich uczestników zdarzenia. Powstały również nieoficjalne doniesienia, sugerujące, że sprawcą całej sytuacji mógł być ksiądz. Według tych informacji, jechał on z dużą prędkością samochodem marki Audi i to właśnie jego brawura doprowadziła do kolizji.